Bankroto teisė - Advokatas Tomas Jurgelionis

Bankrutuojančios įmonės turtui pritaikyti areštai ikiteisminiame tyrime turi būti panaikinti, o turtas turi būti perduodamas bankrutuojančiai įmonei

Klientas bankrutuojanti įmonė kreipėsi su prašymu padėti išspręsti problemą. Nurodė, kad prokuroro nutarimu ikiteisminiame tyrime buvo areštuotos bankrutuojančiai įmonei priklausančios piniginės lėšos ir nekilnojamasis turtas.

Siekiant apginti bankrutuojančios įmonės interesus, buvo pateiktas ieškinys teismui su reikalavimu panaikinti prokuroro nutarimu pritaikytus areštus piniginėms lėšoms ir nekilnojamam turtui bei įpareigoti prokurorą gražinti saugomas pinigines lėšas.

Vilniaus apygardos teismas atsisakė priimti ieškinį, nurodydamas, kad ieškinys yra nenagrinėtinas teisme civilinio proceso tvarka.

Nesutinkant su tokia pirmosios instancijos teismo nutartimi, buvo pateiktas atskirasis skundas.

Lietuvos apeliacinis teismas tenkino atskirąjį skundą ir išsprendė klausimą iš esmes, panaikindamas prokuroro pritaikytus areštus ikiteisminiame tyrime bei grąžindamas visą turtą bankrutuojančiai įmonei.

Detalesnė informacija – Lietuvos apeliacinio teismo 2013 m. birželio 7 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 2-1486/2013.

 Byla dėl 350’000,00 Lt priteisimo baigta taikos sutartimi

Advokato padėjėjas Tomas Jurgelionis sėkmingai atstovavo Kliento bankrutuojančios įmonės BUAB „Baldora“ bei jos kreditorių interesus Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant civilinę bylą dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais.

Advokato padėjėjas pagal pateiktą ieškinį siekė priteisti Klientui 350‘000,00 Lt (trys šimtai penkiasdešimt tūkstančių litų) dydžio sumą. Vilniaus apygardos teismas šią bylą baigė patvirtindamas Kliento ir atsakovo pasirašytą taikos sutartį, kuria taip pat buvo patenkinti ir Kliento piniginiai reikalavimai.

Beveik 3 milijonu litu vertes byla baigta taikos sutartimi

Advokato padėjėjas Tomas Jurgelionis sėkmingai atstovavo Kliento bankrutuojančios įmonės BUAB „RexRangas“ bei jos kreditorių interesus Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant civilinę bylą dėl avanso, sumokėto pagal preliminarią sutartį, baudos ir palūkanų priteisimo.

Advokato padėjėjas pagal pateikta ieškinį siekė priteisti Klientui 2‘645‘000,00 Lt (du milijonus šešis šimtus keturiasdešimt penkis tūkstančius litų ir 00 centų) pagrindinės skolos, kaip negrąžinto avanso, 202‘607,00 Lt (du šimtus du tūkstančius šešis šimtus septynis litus ir 00 centų) palūkanų bei 50‘000,00 Lt (penkiasdešimties tūkstančių litų ir 00 centų) baudą.

Vilniaus apygardos teismas šią bylą baigė patvirtindamas Kliento ir atsakovų pasirašytą taikos sutartį, kuria taip pat buvo patenkinti ir Kliento piniginiai reikalavimai.